Mira Kumaş Nasıldır? | KumasBilgi.com

Mira Kumaş Nasıldır?


Her ne kadar moda sürekli olarak değişmekte olan bir kavram olsa da, yaygın kullanımı olan bazı unsurlarda bulunmakta ve hayatlarımızda çok sık olarak kullanılmaktadır. İşte bunlardan birisi olan mira kumaş türü yediden yetmişe her yaştan insan için her zaman en kullanışlı kumaş modellerinden biri olmayı başarmaktadır.

Yumuşaklığı ile taze kar yağışını anımsatmakta olan bu model %100  polyester ham madde ile üretilmekte ve oldukça farklı alanlarda kullanılmaktadır. Örme İnterlok kumaş olan mira kumaş, özellikle pardösüler, paltolar ve kürkler gibi birçok giyim ürününde oldukça sık kullanılmakta, neredeyse her dönem baştan aşağıya değişmekte olan moda kavramı içerisinde kendine her zaman bir yer bulmaktadır.

Sentetik ham maddeli olan mira kumaş türleri % 100 Polyester iplikten örülüp, genel olarak dış giyimde tercih edilir. Polyester lifleri sağlam ve parlak olduğu gibi aynı zamanda petrokimya ürünüdür, bu yüzden doğal malzeme olmayan kumaşların cilde uzun süre temasından kaçınılmalıdır.

Hem kış hem yaz 4 mevsim giyebilen esnek bir yapıya sahip olan mira kumaş son günlerde tesettür giyim ürünlerinde çokça tercih edilmektedir. Modeli itibari ile daha çok kadınların kullanmakta olduğu bir kumaş modeli olmakta olan mira deseni tıpkı ismini almakta olduğu kar taneleri gibi oldukça sakın ve sade bir model olmaktadır. Büyük ölçüde kötü hava şartları ile geçmekte olan kış aylarında kullanılmakta olan giysilerde daha yumuşak bir hava yaratarak bayanların büyük ilgisini çekmektedirler.


Özellikle tesettür giyiminde de çokça kullanılmakta olan bu model son yılların en çok sevilmekte olan modellerden birisi olmakta ve tesettür giyiminde, tüm mevsimlerde oldukça geniş bir giyim yelpazesi içerisinde kullanım alanı bulmakta ve oldukça büyük bir kitleye hitap etmektedir. Keten ve pamuk gibi kumaşlar üzerinde de kullanılmakta olan mira modeli kumaşlar büyük ölçüde yazlık tesettür giyiminde kullanılmakta iken yün ve ipek gibi kumaş türleri ile de kış aylarında giyim sektöründe kullanılmaktadır.


Ülkemizde tekstil sektöründe oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan tesettür giyimi alanında çok büyük bir ekonomik etken olduğu için kullanıcılara hitap etmekte olan modeller kullanmak oldukça önemli bir şey olduğundan dolayı bu model son yıllarda oldukça geniş bir kullanım alanı bulmaktadır. Bu sebepten ötürü son yıllarda tekstil sektöründe hizmet vermekte olan çok sayıda şirketin ürünlerinde en çok tercih etmekte ve kullanmakta olduğu kumaş modellerinden birisi olmaya devam etmektedir.

Hiç yorum yok

Tema resimleri Ollustrator tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.