Hangi Kilo Kaç Beden Giyer? | KumasBilgi.com

Hangi Kilo Kaç Beden Giyer?

 

Hangi Kilo Kaç Beden Giyer?

Yeni bir kıyafet alacağınız zaman en önemli unsur beden konusudur. Özellikle e-ticaret sitelerinden alışveriş yaparken hangi bedenin sizin için uygun olacağını bilmek değişim ve iade süreci olmadan alışveriş imkânı sunmaktadır. Bu noktada hangi kilo kaç beden giyer sorusu bireylerin en fazla cevap aradığı ve araştırdığı sorulardan bir tanesidir. Bu yazıda hangi kilo kaç beden giyer ve bedeninizi en iyi nasıl öğrenebilirsiniz gibi sorulara cevap arayacağız. Şimdi gelin, tüm detayları hep birlikte inceleyelim.

Gündelik kıyafetler ya da özel günler fark etmeksizin kıyafet seçimi yaparken en önemli unsurun beden olduğundan bahsedebiliriz. Özellikle tercih edilecek ürünün kalıplarına göre bedenlerin farklılık gösterebilmesi en fazla zorlanılan husustur. Bu noktada bireylerin kendi bedenlerine uygun bir şekilde seçim yapması için bazı konular ile ilgili bilgi sahibi olması gerekir.

 

Kıyafetlerde Bedeni Etkileyen Unsurlar

Kıyafetler için tercih edilen beden kavramı bireylerin vücutlarına uygun kıyafetleri alabilmeleri için büyük bir öneme sahiptir. Birçok birey beden sisteminin yalnızca kilo ile ilgili olduğu kanısına varmaktadır. Ancak bireylerin kıyafet bedenlerini etkileyen birçok unsur söz konusudur. Beden sistemi içerisinde kilo ne kadar büyük öneme sahipse boyda aynı şekilde önemlidir. Bunun yanı sıra bireylerin üst bedeninin belirlenmesinde göğüs genişliği ve bel genişliği önemli iken alt bedenin belirlenmesinde de kalça çok önemlidir.

Bunların yanı sıra beden ölçü sistemi ülkelere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Ancak genel olarak bedenin belirlenmesinde etkili olan diğer unsurlardan aşağıdaki gibi bahsetmek mümkündür.

Kilo ve Boya Göre Kıyafet Beden Seçimi

Kilosu aynı olmasına rağmen boyu farklı olduğu için farklı bedenlerde kıyafetler tercih eden birçok birey bulunuyor. Bu noktada kilo ve boya göre kıyafet bedenlerinde oluşan farklılıktan söz edebiliriz.

Kilo ve boya göre kıyafet bedenlerinin aşağıdaki gibi olduğundan bahsedebiliriz.

        1.70 BOY

50-55 kilo – 34 beden

55-60 kilo – 36 beden

60-65 kilo – 38 beden

65-70 kilo – 40 beden

70-75 kilo – 42 beden

75-80 kilo – 44 beden

80-85 kilo – 46 beden

        1.65 BOY

45-50 kilo – 34 beden

50-55 kilo – 36 beden

55-60 kilo – 38 beden

60-65 kilo – 40 beden

65-70 kilo – 42 beden

70-75 kilo – 44 beden

75-80 kilo – 46 beden

        1.60 BOY

40-45 kilo – 34 beden

45-50 kilo – 36 beden

50-55 kilo – 38 beden

55-60 kilo – 40 beden

60-65 kilo – 42 beden

65-70 kilo – 44 beden

70-75 kilo – 46 beden

Kıyafet Beden Seçiminde Yapılan Hatalar

Bireyler kendi vücut ölçülerine uygun olmayan kıyafetleri seçmeleri durumunda son derece kötü bir görünüm ile karşılaşacaklardır. Bu nedenle yukarıda bahsedilenlere uygun bir şekilde beden seçimi yapılmalıdır. Bu sayede tam bedeninize uygun kıyafetler alabilir ve ürünü değiştirmek ya da iade etmek zorunda kalmazsınız. Bunun yanı sıra kıyafet beden seçimi yaparken yapılan bir diğer hata ise beden tablosunu göz önünde bulundurmamaktır. Bazı durumlarda göğüs, bel ve basen ölçüsüne göre kıyafet bedenlerinin bulunduğu tablo yer alır. Bu tablodaki bilgiler ışığında bireyler kendileri için en uygun bedendeki kıyafeti seçebilirler.

 

Hiç yorum yok

Tema resimleri Ollustrator tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.