Kanvas Kumaş Nedir? Kanvas Kumaş Özellikleri | KumasBilgi.com

Kanvas Kumaş Nedir? Kanvas Kumaş ÖzellikleriEn kullanışlı, rahat, fonksiyonel ve şık kumaş türleri arasında yer alır. Yapısı itibariyle yazın da kışın da rahatça tercih edilebilir. Özellikle spor giyimde, tekstil ve reklam sektöründe kanvas kumaş sıkça kullanılır. Görüntüsü ilgi çekicidir ve uzun yıllar dayanır.

Kanvas Kumaş Nedir?

Öncelikle bunların arka ve ön yüzünün aynı olduğu, belli bir noktasal yapısı bulunan, kalın keten kumaşlar olduğunu belirtebiliriz. Bu kumaş türü birçok alanda kullanılmaktadır. Şıklığı ve rahatlığı bunun başlıca nedenlerinden bir tanesidir.

Bu soruya yanıt olarak aynı zamanda sepet örgüde farklı gramajlar kullanılarak dokuması yapılan bir kumaş türü olduğu söylenebilmektedir.

Kanvas Kumaş Özellikleri

Başlıca belirtebileceğimiz unsurlar şunlardır:
  • Keten kumaş özelliklidir,
  • Kalın yapılıdır,
  • Pamuklu kumaş türündedir,
  • Desenli ya da düzdür,
  • Çok dayanıklıdır,
  • Birçok sektörde kullanımı mevcuttur,
  • Baskıya uygundur,
  • Dekor aracı olarak da kullanılabilir.
Kumaşın özellikleri arasında bunlar bulunmaktadır.

Kanvas Kumaş Yazlık mı?

Bu kumaş türü terletir mi ile ilgili olarak içinde kullanılan malzeme yoğunluğuna göre cevap verilebilir. Her mevsime uygun olarak tercih edilebilir. Yazlık olarak kullanılacaksa gevşek doku özellikli olarak üretilir.

Bu kumaş yazın giyilir mi sorusunun yanıtı olumludur. Özellikle keten kumaş olması rahatlığını arttırır. Keten ya da keten ile yün karışımına sahip kamgarn iplikten üretilebilir. Abiye kıyafetlerdense daha rahat ve gündelik tarz için tercih edilmektedir.

Kanvas Kumaş Kışlık mı?

Kış aylarında sıcak tutar mı ile ilgili sorular da merak edilmektedir. Bu kumaşlar kalın yapılıdır ve kullanılan ipliğe göre kışlık olarak da tercih edilebilmektedir.

Kanvas kumaş kışın giyilir mi hakkında ürünün %100 yün kamgarn iplikten üretilebildiğini belirtelim. Aynı zamanda 45/55 polyester-yün karışımı da kışlık ürünler için uygun bir kullanımdır.

Kanvas Kumaş Nerelerde Kullanılır?

Kanvas kumaşın kullanıldığı yerler arasında başta spor giyim yer alır. Özellikle kot ve kumaş arası bir görünümü/yapıyı seviyorsanız bu kumaştan üretilen spor ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Bu kumaşlar tekstil sektörü başta olmak üzere reklam sektöründe ve dekorasyon da yaygın bir kullanıma sahiptir. Kumaşın kullanım alanları bu bakımdan oldukça geniştir.

Bu tip kumaş moda dünyası için önde gelen kumaş türlerinden biridir. Aprede yumuşak bir tuşe özelliği sunar. Çantalarda, ceketlerde, elbiselerde vb. de kullanılabilmektedir. Hazır giyim alanında yaygınlıkları göze çarpar.

Kanvas Kumaşlı Ürünler Nasıl Yıkanır?

Bu kumaşın yıkanışı için başlıca dikkat edilmesi gereken konu renklerinin solmamasıdır. Dayanıklı yapıda bir kumaştır; baskıya uygun olması nedeniyle de sık sık üzerinde baskılı olarak üretilmektedir.

Özellikle düz desenli ürünleri çamaşır makinesinde ürünün yıkama talimatlarına uygun olarak temizleyebilirsiniz. Bunun dışında elde yıkamaya uygun deterjanlarla da ürünleri yıkamanız mümkündür.

Çanta gibi ürünleri fırçalayabilirsiniz. Suyun çok sıcak olmaması gerekmektedir. Kanvas kumaşın yıkama önerileri arasında başlıca dikkat edilmesi gereken detaylar bunlardır.

Hiç yorum yok

Tema resimleri Ollustrator tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.