Ranforce (Ranfors) Kumaş Nedir? | KumasBilgi.com

Ranforce (Ranfors) Kumaş Nedir?Nevresim takımlarında en çok tercih edilen kumaşlardan biri %100 pamuklu Ranforce kumaştır. Ranforce kumaş %100 ABD pamuğundan üretilmiş, hava geçirgenliği yüksek, sağlıklı ve çevreci bir kumaş türüdür. Ne 30/1 pamuk ipliğinden, 132 ile 157 tel arası inç² olarak üretilmiştir. Bu sayede yumuşak bir dokuya ve yeterli dayanıklılığa sahip olur. Yıkama ve kullanma talimatına uygun kullanıldığında desenleri ve renkleri uzun süre canlılığını korur. Ranforce saten ürünlere göre daha ekonomiktir. Fabrotex, Türkiye'nin lider ranforce kumaş üreticilerinden biridir.

Piyasadaki Ranforce Kumaş Nedir?

Ranforce kumaş ham maddesi pamuk olan çevre dostu bir kumaştır. Pamuk doğal bir malzeme olduğu için hava geçirir ve terletme yapmaz. Kaliteli bir kumaştır ve kullanım rahatlığı sağlar. Ranforce kumaşın kalitesini sıklığı belirlemektedir. Piyasada genel olarak 57 tel sıklığına sahip ranforce kumaşlar bulunmaktadır.

Ranforce kumaşlar için %100 pamuk denmektedir ancak piyasada polyester pamuk karışımı ranforce kumaşlarda bulunmaktadır. Özellikle kumaşın çok kırışmasını önlemek için %80 pamuk %20 polyester karışımı olabilmektedir.

Ranforce kumaşlar yumuşak yapıda ve nevresim için uygun kumaşlardır. Yıkama talimatlarına uyduğunuzda kumaşı uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Ranforce Kumaş Yıkanınca Çeker mi?

Ranforce kumaş türlerinde +5, -5 cm çekme payı verilir çünkü kumaş yıkandıktan sonra pamuk içerdiği için sıklaşır. Yıkama talimatlarına uygun olarak yıkandığında renkler canlılığını uzun süre korurlar. Ranfoce bezayağı pamuk dokuma içerdiği için uzun ömürlü olur.

Pamuklu ürünlerde, başta nevresimler olmak üzere ve dokuma ürünlerin çoğu için geçerli olan bir kural açık renk daha uzun ömürlü olur çünkü boya gelmeyen doku yumuşak olacaktır, boya gelen kumaşın dokusu daha sert olur.

Hiç yorum yok

Tema resimleri Ollustrator tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.