Aerobin Kumaş Nedir? Doğal Aerobin Kumaş Özellikleri | KumasBilgi.com

Aerobin Kumaş Nedir? Doğal Aerobin Kumaş Özellikleri
Ferace, gömlek, tunik, hırka ve elbise için kullanılan aerobin kumaş nedir? Ayrobin kumaş özellikleri nelerdir? Çok merak edilen bu kumaşla ilgili sorularınızı cevapladık.

Aerobin Kumaş Nedir?

Aerobin kumaş özellikle tesettür giyimde çok kullanılan bir kumaş. Renkleri canlı gösterir ve şıklık katar. Bu nedenle birçok kişi aerobin kumaşı tercih etmektedir.

Aerobin Kırışık görünümlüdür. Pamuk viskon ve Polyamid karışımlı bir kumaştır. Terletmez. Kırışmaya karşı dayanıklıdır. Renkleri canlı gösteren bir kumaştır.

Aerobin talimatlara göre yıkanması durumunda görünümü bozulmayan bir kumaştır. Yazlık kullanıma uygun olup terletmez, hava transferi özelliği olup nefes alan bir kumaş türüdür. Polyester değildir pamukludur. Tok bir tutumu vardır. İç göstermez.

Ayrobin kumas günlük kullanıma uygun; tunik, bluz, şal, etek, tulum gibi tril tril kıyafetler dikmeniz mümkündür.Sağlıklı tekstil terbiye uygulaması sisteminde üretilmiştir.Aerobin Kumaş Özellikleri Nelerdir?

 1. Kırışmaya karşı dayanıklıdır. 
 2. Renkleri canlı gösteren bir kumaştır. 
 3. Makinede düşük derecelerde yıkanabilir. 
 4. Yıkama sonrası şıklığını kaybetmez. 
 5. Nefes alabilen bir kumaştır, terletmez.
 6. Birçoğunda üretim aşamasında likra kullanıldığı için esneme özelliği vardır. 
 7. Şeffaf değildir, iç göstermez. 
 8. Farklı kalitelerde ve farklı fiyatlarda bulunmaktadır. 

Aerobin Kumaş Terletir Mi?

Bu soruyu cevaplamak için kumaşın ham maddesini bilmemiz gerekir. Eğer kumaş tamamen polyester ise nefes almayacaktır ve kullanıcıyı terletecektir. Bu da uzun süreli kumaş kullanımında koku yapacaktır.

Son yılların trend kumaşlarından olan aerobin kumaş, son aylarda farklı bir modeli ile yine gündemde. Bu nedenle bu yazımızda naturel aerobin kumaş nedir ve özellikleri nelerdir sorularını cevapladık. 
Naturel Aerobin Kumaş Nedir?

Öncelikli naturel kumaş nedir sorusunu cevaplayalım. Naturel kumaş kısaca doğal elyaflarla yapılan kumaşlara verilen isimdir. Naylon ve polyester barındırmaz. Bu nedenle fiyatları polyesterlere nazaran biraz daha yüksektir. Ancak kalitesi ile bu fiyatı hak ettiğini sizlerde kullanınca görebilirsiniz. Çünkü naturel kumaşlar nefes alabilen, terletme yapmayan konforlu kumaşlardır.

Naturel Kumaş Özellikleri

 • Nefes alabilen bir kumaştır. 
 • İç göstermez. 
 • Giyim sektöründe rahatlıkla kullanılabilmektedir. 
 • Özellikle tesettür giyiminde ülkemizde çok tercih edildiği bilinmektedir. 
 • Düşük derecelerde makinede yıkamaya uygundur. 
 • Renkleri canlı gösteren şık bir kumaştır. 

İthal Aerobin Kumaş Nasıldır?

Aerobin kumaş farklı isimlerle adlandırılan bir kumaştır. Yurt dışından getirilen ürünlere ithal denmektedir. Bu nedenle bu kumaşlara ithal aerobin kumaş denir. Aerobin kumaş genel olarak polyester bir üründür. Bu sayede kırışmaya karşı dayanıklıdır. Ancak üretimde polyester yerine pamuk gibi doğal elyaflar tercih edilirse bu sefer de naturel aerobin kumaş denir. Birçok insanın polyester ürünlere karşı alerjisi olabilmektedir. Bu nedenle bu kişiler naturel aerobin kumaşı rahatlıkla tercih edebilmektedir.

Son olarak kumaşların üretim aşamasında bazen elyaflar karıştırılarak üretime sokulmaktadır. Yani satın aldığınız aerobin kumaş polyester ve pamuk karışımı olabilir. Tamamen polyester bir kumaş almak yerine en azından bu şekilde karışım bir kumaş almayı tercih edebilirsiniz.

Kısaca naturel aerobin kumaş hakkında bilgi vermeye çalıştık. Eklemek istedikleriniz var ise aşağıdan yorum yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz.


Hiç yorum yok

Tema resimleri Ollustrator tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.